PGSMAJ36CA E3G
Mfr.Part #
PGSMAJ36CA E3G
Description
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AC
Product Category :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Reach Compliance Code :
Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Bidirectional Channels :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
6.9A
Voltage - Breakdown (Min) :
40V
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
58.1V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Power - Peak Pulse :
400W
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
36V