PGSMAJ30CA M2G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PGSMAJ30CA M2G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-214AC, SMA
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AC
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
48.4V
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V
Series :
Automotive, AEC-Q101
Applications :
Automotive
Power - Peak Pulse :
400W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Zener
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
8.3A
Bidirectional Channels :
1
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power Line Protection :
No
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V