PGSMAJ30CA E3G
Mfr.Part #
PGSMAJ30CA E3G
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AC
Stock
39
In Stock :
39
Product Category :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V
Power Line Protection :
No
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
8.3A
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
48.4V
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
10 Weeks
DO-214AC, SMA
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Power - Peak Pulse :
400W