PGSMAJ28CAHE3G
Mfr.Part #
PGSMAJ28CAHE3G
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AC
Product Category :
JESD-609 Code :
e3
Applications :
Automotive
Series :
Automotive, AEC-Q101
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Reach Compliance Code :
Compliant
Zener
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
8.8A
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Breakdown (Min) :
31.1V