PGSMAJ26CA M2G
Mfr.Part #
PGSMAJ26CA M2G
Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AC
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
9.5A
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
26V
1 (Unlimited)
Bidirectional Channels :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
42.1V
Voltage - Breakdown (Min) :
28.9V