PGSMAJ24AHM2G
Mfr.Part #
PGSMAJ24AHM2G
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AC
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
No
Series :
Automotive, AEC-Q101, PGSMAJ
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Tape and Reel (TR)
Unidirectional Channels :
1
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
10.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V
Supplier Device Package :
Power - Peak Pulse :
400W