PGSMAJ22CAHR3G
Mfr.Part #
PGSMAJ22CAHR3G
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AC
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
11.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V
Bidirectional Channels :
1
Series :
Automotive, AEC-Q101, PGSMAJ
Power - Peak Pulse :
400W
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.5V
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V