PGSMAJ18AHM2G
Mfr.Part #
PGSMAJ18AHM2G
Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AC
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
29.2V
Tape and Reel (TR)
Unidirectional Channels :
1
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
13.7A