PGSMAJ17CA M2G
Mfr.Part #
PGSMAJ17CA M2G
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AC
Voltage - Breakdown (Min) :
18.9V
Series :
Automotive, AEC-Q101
DO-214AC, SMA
Bidirectional Channels :
1
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
14.5A
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
27.6V
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ