PGSMAJ17A M2G
Mfr.Part #
PGSMAJ17A M2G
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AC
Product Category :
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Voltage - Breakdown (Min) :
18.9V
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
27.6V
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Factory Lead Time :
20 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
14.5A
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17V
Power - Peak Pulse :
400W