PG0871.222NL
Mfr.Part #
PG0871.222NL
Description
FIXED IND 2.2UH 9.5A 7.6MOHM SMD
DC Resistance (DCR) :
7.6mOhm
Packaging :
Tray
Number of Terminations :
2
Shielding :
No
Special Feature :
DCR IS MEASURED AT 8% TOLERANCE
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~130°C
Height - Seated (Max) :
0.252 (6.40mm)
Current - Saturation :
12A
Current Rating (Amps) :
9.5 A
Current - Saturation (Isat) :
12A
Inductance :
2.2μH
Package :
Tray
Test Frequency :
0.1MHz
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.299Lx0.291W 7.60mmx7.40mm
Height Seated (Max) :
0.252 6.40mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Q @ Freq :
Current Rating :
9.5A
Series :
PG0871NL
Datasheets
PG0871.222NL
Pulse Electronics PG0871.222NL
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD