PG0063.473NLT
Mfr.Part #
PG0063.473NLT
Description
FIXED IND 47UH 550MA 565MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
550mA
Current Rating (Amps) :
550 mA
Min Operating Temperature :
-40 °C
Current Rating :
550mA
Features :
Product Status :
Obsolete
DC Resistance (DCR) :
565mOhm Max
Inductance :
47μH
Mount :
Surface Mount
Composition :
Wirewound
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Material - Core :
Length :
6.1976 mm
Q @ Freq :
RoHS :
Compliant
Rated Current-Max :
0.96A
ECCN Code :
EAR99
Width :
6.1976 mm
DUAL ENDED
Saturation Current :
550 mA
Max Operating Temperature :
130 °C
Tolerance :
±20%
Test Frequency :
100kHz
Series :
PG0063
Size / Dimension :
0.244Lx0.244W 6.20mmx6.20mm
Height Seated (Max) :
0.098 2.50mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Operating Temperature :
-40°C~130°C
Height - Seated (Max) :
0.098 (2.50mm)
Supplier Device Package :
Current - Saturation :
550mA
Datasheets
PG0063.473NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD