PFR03S-151-FNH
Mfr.Part #
PFR03S-151-FNH
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
RES SMD 150 OHM 1% 1/20W 0201
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
150Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Series :
PFR03S
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Datasheets
PFR03S-151-FNH
Delta Electronics PFR03S-151-FNH
PFR03S Series, Thick Film, 150Ohm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C