PF380D25R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PF380D25R
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
Package / Case
4-SIP
Datasheet
Download
Description
SSR RELAY SPST-NO 25A 48-530V
Manufacturer :
Sensata Technologies – Crydom
Product Category :
Solid State Relays
Supplier Device Package :
4-SIP
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
5 Weeks
Termination :
PC Pin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Input :
4V~15VDC
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Free :
Lead Free
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
25A
Series :
PF, PowerFin™
Output Type :
AC
Voltage - Load :
48V~530V
Packaging :
Bulk
Throw Configuration :
SPST
Number of Pins :
4
Published :
Relay Type :
Relay
Package / Case :
Termination Style :
PC Pin
Mount :
Through Hole
Datasheets
PF380D25R
Sensata Technologies – Crydom PF380D25R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    BRIDGE RECT 1P 400V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 1P 1.2KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 600V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.4KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.6KV 100A MODULE
Catalog related products
  • Panasonic
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
  • Panasonic
    SSR RELAY DPST-NO 130MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NC 100MA 0-400V
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V