PE-1210CCMC102STS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PE-1210CCMC102STS
Manufacturer
Pulse Electronics
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CMC 480MA 2LN 1KOHM SMD
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
Common Mode Chokes
Mounting Style :
PCB Mount
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Product Category :
Common Mode Chokes / Filters
Number of Channels :
1 Channel
Impedance @ Frequency :
1kOhm @ 100MHz
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current Rating (Max) :
480mA
Length :
3.2 mm
Features :
Tradename :
ChipChoke
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
RoHS :
Details
Brand :
Product Width :
2.5 mm
Test Frequency :
100 MHz
Ratings :
Number of Lines :
2
Termination Style :
SMD/SMT
Voltage Rating - DC :
50V
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
DC Resistance (DCR) (Max) :
350mOhm
Width :
2.5 mm
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Product Type :
Common Mode Chokes
Product Length :
3.2 mm
Voltage Rating - AC :
Height :
1.8 mm
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Series :
ChipChoke™
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height (Max) :
0.079 2.00mm
Product Status :
Active
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Approval Agency :
Voltage - Rated DC :
50V
Pulse
Impedance :
1 kOhm
Datasheets
PE-1210CCMC102STS
Pulse Electronics PE-1210CCMC102STS
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD