PE-0603CD201GTT
Mfr.Part #
PE-0603CD201GTT
Description
FIXED IND 200NH SMD
Factory Lead Time :
14 Weeks
Number of Functions :
1
Termination Style :
Product Category :
RF Inductors - SMD
Pulse
Inductance :
200nH
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Terminal Finish :
TIN/GOLD
Height - Seated (Max) :
0.040 (1.02mm)
Frequency - Self Resonant :
900MHz
Q @ Freq :
25 @ 100MHz
JESD-609 Code :
e3/e4
Product Type :
Test Frequency :
250MHz
DC Resistance (DCR) :
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Tolerance :
±2%
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Product :
RF Inductors
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
RoHS :
Details
Surface Mount
Brand :
Product Status :
Active
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Package / Case :
Size / Dimension :
0.071Lx0.049W 1.80mmx1.24mm
Datasheets
PE-0603CD201GTT
Pulse Electronics PE-0603CD201GTT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD