PDRC-36-15
Mfr.Part #
PDRC-36-15
Description
AC-DC, 36 W, 15 VDC, SINGLE OUTP
Product Category :
Number of Outputs :
1
Size / Dimension :
2.22Lx2.09W x 3.58 H 56.5mmx53.0mmx91.0mm
Current - Output (Max) :
2.4A
Power (Watts) :
36W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Applications :
Industrial, ITE (Commercial)
Voltage - Input :
90V~264VAC 120V~375VDC
Efficiency :
84%
Mounting Type :
DIN Rail
Operating Temperature :
-40°C~71°C With Derating
Voltage - Output 1 :
15V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Isolation :
3kV
Series :
PDRC-36 (36W)