PDRB-18-24A
Mfr.Part #
PDRB-18-24A
Description
AC-DC, 18 W, 24 VDC, SINGLE OUTP
Voltage - Input :
90V~264VAC 120V~375VDC
Number of Outputs :
1
Applications :
Industrial, ITE (Commercial)
Mounting Type :
DIN Rail
Feature :
Adjustable Output, IP20, Universal Input
RoHS Status :
RoHS Compliant
Efficiency :
77%
Series :
PDRB-18 (18W)
Size / Dimension :
4.49Lx0.89W x 3.54 H 114.0mmx22.5mmx90.0mm
Power (Watts) :
18W
Voltage - Output 1 :
24V
Current - Output (Max) :
750mA
Voltage - Isolation :
3kV
Operating Temperature :
-20°C~71°C With Derating