PDRA-240-48
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PDRA-240-48
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC CONVERTER 48V 240W
Stock
42
In Stock :
42
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Voltage - Output 1 :
48V
Current - Output (Max) :
5A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Approval Agency :
CE, cURus
Series :
PDRA-240 (240W)
Efficiency :
93%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power (Watts) :
240W
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input :
85V~264VAC 120V~370VDC
Factory Lead Time :
11 Weeks
Type :
Enclosed
Operating Temperature :
-25°C~70°C With Derating
Size / Dimension :
4.72Lx2.36W x 4.92 H 120.0mmx60.0mmx125.0mm