PD5000002
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PD5000002
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ PECL SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
6
Base Resonator :
Crystal
Factory Lead Time :
11 Weeks
Qualification Status :
Not Qualified
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
50MHz
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
30µA
Height :
1.2954mm
Type :
XO (Standard)
Frequency Stability :
±50ppm
Packaging :
Bulk
Series :
SaRonix-eCera™ PD
Operating Frequency :
50MHz
Power Supplies :
2.5V
Mount :
Surface Mount
Function :
Enable/Disable
Output :
PECL
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Max Supply Current :
88mA
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Supply Voltage :
2.5V
Voltage - Supply :
2.5V