PD0200BJ25138BF1
Mfr.Part #
PD0200BJ25138BF1
Description
CAP CER 250PF 15KV R7 DISK
Size / Dimension :
7.874Dia 200.00mm
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
1.772 45.00mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Max Operating Temperature :
100°C
Temperature Coefficient :
R7
Capacitance :
250pF
Mount :
Holder
Voltage - Rated :
15000V 15kV
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
PD0200BJ25138BF1
Vishay PD0200BJ25138BF1
P 250pF 15000V 15kV Ceramic Capacitor ±20% R7 7.874Dia 200.00mm -55°C~100°C High Voltage Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
PD0200BJ25138BF1 Overview
A program's size/dimension is 7.874Dia 200.00mm for this device.Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -55°C if you want stable operation.Its coefficient is R7 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
PD0200BJ25138BF1 Features
a size/dimension of 7.874Dia 200.00mm