PD0100BJ50036BF1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PD0100BJ50036BF1
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Disk, Metal Fitting - Threaded
Datasheet
Download
Description
CAP CER 50PF 15KV R7 DISK
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
1.614 41.00mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Capacitance :
50pF
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Disk, Metal Fitting - Threaded
Feature :
High Voltage
Max Operating Temperature :
100°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
15000V 15kV
Series :
P
Size / Dimension :
3.937Dia 100.00mm
Published :
Temperature Coefficient :
R7
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Mounting Type :
Requires Holder
Datasheets
PD0100BJ50036BF1
Vishay PD0100BJ50036BF1
P 50pF 15000V 15kV Ceramic Capacitor ±10% R7 3.937Dia 100.00mm -55°C~100°C High Voltage Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
PD0100BJ50036BF1 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 3.937Dia 100.00mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals R7 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
PD0100BJ50036BF1 Features
a size/dimension of 3.937Dia 100.00mm