PD-9501G/48VDC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PD-9501G/48VDC
Manufacturer
Microchip Technology
Description
1-PORT AT 60W 48VDC INPUT
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Base Product Number :
PD-9501
Data Rate :
10/100/1000 Mbps
Number of Ports :
1
Voltage - Output :
54V~57V
Power (Watts) - Per Port :
60W
Output Connector :
RJ45 (Data, Power)
Series :
PowerDsine®
Input Connector :
RJ45 (Data, Power)
Current - Output :
1.1 A
Category :
Single-Port 60W Gigabit PoE Midspan
Compliance :
IEEE802.3af, IEEE802.3at
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-10°C~45°C
Mounting Type :
Desktop
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
RoHS :
Non-Compliant
Size / Dimension :
6.53Lx3.46W x 1.68 H 165.9mmx87.9mmx42.7mm