PCT200-BG-BR
Mfr.Part #
PCT200-BG-BR
Description
CBI LED T-1 3/4 5MM
Wavelength - Peak :
565nm, 635nm
Voltage Rating :
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Itar Registered :
Unavailable
Millicandela Rating :
10mcd Green, 14mcd Red
Lens Type :
Diffused
Package :
Bulk
Series :
Product Status :
Active
Status :
Active
Current :
20mA Green, 20mA Red
60°
ECCN :
EAR99
Color :
Green, Red
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Harmonized Code :
Datasheets
PCT200-BG-BR
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING