PCSV65-470M-RC
Mfr.Part #
PCSV65-470M-RC
Description
FIXED IND 47UH 1.2A 245MOHM SMD
Inductance :
47 µH
Type :
Wirewound
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
DC Resistance (DCR) :
245mOhm
Tolerance :
±20%
Current - Saturation (Isat) :
1.9A
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Features :
Ratings :
Current Rating (Amps) :
1.2 A
Datasheets
PCSV65-470M-RC
Allied Components International PCSV65-470M-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD