PCSV65-102M-RC
Mfr.Part #
PCSV65-102M-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 1MH 220MA 6 OHM SMD
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
400mA
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Current Rating (Amps) :
220 mA
Type :
Wirewound
Shielding :
Shielded
Package / Case :
Nonstandard
Inductance :
1 mH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%
Ratings :
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Material - Core :
Series :
Package :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Frequency - Self Resonant :
Features :
Q @ Freq :
DC Resistance (DCR) :
6Ohm
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Datasheets
PCSV65-102M-RC
Allied Components International PCSV65-102M-RC
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD