PCS6D38-390M-RC
Mfr.Part #
PCS6D38-390M-RC
Package / Case
Nonstandard, Corner Terminals
Description
39UH 20% POWER CHIP SHIELDED
Operating Temperature :
-30°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR) :
138mOhm Max
Package / Case :
Nonstandard, Corner Terminals
Ratings :
Current Rating (Amps) :
1 A
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Supplier Device Package :
2828
Inductance :
39 µH
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Datasheets
PCS6D38-390M-RC
Allied Components International PCS6D38-390M-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD