PCS6D28-330N-RC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PCS6D28-330N-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
33UH 30% POWER CHIP SHIELDED
Stock
5
In Stock :
5
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Q @ Freq :
Inductance :
33 µH
Material - Core :
Package / Case :
Nonstandard
DC Resistance (DCR) :
165mOhm Max
Current - Saturation (Isat) :
Type :
Operating Temperature :
-30°C ~ 100°C
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating (Amps) :
970 mA
Tolerance :
±30%
Product Status :
Active
Series :
Package :
Tape and Reel (TR)
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package :
Features :
Size / Dimension :
0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Frequency - Self Resonant :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Datasheets
PCS6D28-330N-RC
Allied Components International PCS6D28-330N-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD