PCS105-821T-RC
Mfr.Part #
PCS105-821T-RC
Description
820UH 30% PWR CHIP SHIELDED IND
Stock
4
In Stock :
4
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Tolerance :
±30%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Inductance :
820 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Size / Dimension :
0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Type :
DC Resistance (DCR) :
1.77Ohm Max
Current - Saturation (Isat) :
500mA
Datasheets
PCS105-821T-RC
Allied Components International PCS105-821T-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD