PCMB133E-2R2MS
Mfr.Part #
PCMB133E-2R2MS
Description
FIXED IND 2.2UH 16A 8 MOHM SMD
DC Resistance (DCR) :
8mOhm Max
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.530Lx0.496W 13.45mmx12.60mm
Current Rating :
16A
Height Seated (Max) :
0.130 3.30mm
Inductance :
2.2μH
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current - Saturation :
29A
Tolerance :
±20%
Datasheets
PCMB133E-2R2MS
PCMB133E-2R2MS datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Susumu stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD