PCMB133E-1R0MS
Mfr.Part #
PCMB133E-1R0MS
Description
FIXED IND 1UH 24A 3.5 MOHM SMD
Tolerance :
±20%
Current Rating :
24A
Current - Saturation :
40A
Published :
Size / Dimension :
0.530Lx0.496W 13.45mmx12.60mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
DC Resistance (DCR) :
3.5mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.130 3.30mm
Shielding :
Unshielded
Inductance :
1μH
Datasheets
PCMB133E-1R0MS
PCMB133E-1R0MS datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Susumu stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD