PCMB104E-4R7MS
Mfr.Part #
PCMB104E-4R7MS
Description
FIXED IND 4.7UH 10A 15 MOHM SMD
Size / Dimension :
0.453Lx0.394W 11.50mmx10.00mm
Current Rating :
10A
DC Resistance (DCR) :
15mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Termination :
SMD/SMT
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±20%
Published :
Length :
11.5062mm
Shielding :
Unshielded
Current - Saturation :
13A
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating (Amps) :
10A
Inductance :
4.7μH
Max DC Current :
10A
Height :
4mm
Height Seated (Max) :
0.130 3.30mm
Series :
PCMB
Width :
11.5mm
Datasheets
PCMB104E-4R7MS
Susumu PCMB104E-4R7MS
PCMB104E-4R7MS datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Susumu stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD