PCMB103E-1R0MS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PCMB103E-1R0MS
Manufacturer
Susumu
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1UH 20A 3 MOHM SMD
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Fixed Inductors
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
1
Pbfree Code :
yes
Inductance :
1μH
Height Seated (Max) :
0.130 3.30mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Tolerance :
±20%
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Current - Saturation :
27A
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Size / Dimension :
0.453Lx0.394W 11.50mmx10.00mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Published :
Series :
PCMB
Shielding :
No
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max DC Current :
20A
Mount :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
DC Resistance (DCR) :
3mOhm Max
Current Rating :
20A
Height :
3.3mm
Package / Case :
Nonstandard
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Case/Size Code :
JESD-609 Code :
e3
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
PCMB103E-1R0MS
Susumu PCMB103E-1R0MS
PCMB103E-1R0MS datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Susumu stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD