PCMB063T-R33MS
Mfr.Part #
PCMB063T-R33MS
Description
FIXED IND 330NH 20A 3.9 MOHM SMD
Fixed Inductors
Max DC Current :
20A
Current - Saturation :
30A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
PCMB
Number of Functions :
1
Size / Dimension :
0.274Lx0.260W 6.95mmx6.60mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
DC Resistance (DCR) :
3.9mOhm Max
Mount :
Surface Mount
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Package / Case :
Nonstandard
Number of Terminations :
2
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
14 Weeks
Height :
2.9972mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Current Rating :
20A
Published :
Case/Size Code :
Inductance :
330nH
HTS Code :
Tolerance :
±20%
Datasheets
PCMB063T-R33MS
Susumu PCMB063T-R33MS
PCMB063T-R33MS datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Susumu stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD