PCMB063T-R22MS
Mfr.Part #
PCMB063T-R22MS
Description
FIXED IND 220NH 23A 2.8 MOHM SMD
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±20%
JESD-609 Code :
e3
Inductance :
220nH
DC Resistance (DCR) :
2.8mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Series :
PCMB
Max DC Current :
23A
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Current Rating :
23A
Current - Saturation :
40A
Published :
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Shielding :
Unshielded
Number of Functions :
1
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Size / Dimension :
0.274Lx0.260W 6.95mmx6.60mm
Height :
2.9972mm
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case/Size Code :
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
PCMB063T-R22MS
Susumu PCMB063T-R22MS
PCMB063T-R22MS datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Susumu stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD