PCM50UT06
Mfr.Part #
PCM50UT06
Description
AC/DC DSKTP ADPT 5V/24V/-12V 59W
Output Connector :
DIN, 5 Pin
Number of Outputs :
3
Power Rating :
50W
Power (Watts) :
59W
Factory Lead Time :
18 Weeks
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Current :
1.35A
Voltage - Input :
90V~264VAC
Voltage - Output :
5V 24V -12V
Current - Output (Max) :
5A 1A 800mA
Output Current :
5A
Series :
PCM50 (50W)
Operating Temperature :
0°C~70°C
Efficiency :
75%
Size / Dimension :
5.75Lx2.99W x 1.69 H 146.0mmx76.0mmx43.0mm