PCM50UT05
Mfr.Part #
PCM50UT05
Description
AC/DC DESKTOP ADPT 5V +/-15V 67W
Product Category :
Voltage - Output 1 :
5V
Operating Temperature :
0°C~70°C
Voltage - Output :
5V 15V -15V
Voltage - Output 3 :
-15V
Output Connector :
DIN, 5 Pin
Min Input Voltage (AC) :
5V
Current - Output 1 :
5A
Not Applicable
Current - Output 2 :
2A
Efficiency :
75%
Series :
PCM50 (50W)
Output Current :
5A
Published :
Power (Watts) :
67W
Factory Lead Time :
19 Weeks
Max Output Power :
42W
Region Utilized :
International
Current - Output 3 :
800mA
REACH SVHC :
No SVHC
Number of Outputs :
3
Power Rating :
50W
Size / Dimension :
5.75Lx2.99W x 1.69 H 146.0mmx76.0mmx43.0mm
Current - Output (Max) :
5A 2A 800mA
Medical
Max Input Voltage (AC) :
264V
Output Power :
42W
Max Input Voltage :
264V
Voltage - Input :
90V~264VAC
Min Input Voltage :
90V
Voltage - Output 2 :
15V