PCM50UT04
Mfr.Part #
PCM50UT04
Description
AC/DC DSKTP ADAPTER 5V +/-12 59W
Not Applicable
Published :
Medical
Max Output Current :
2A
Voltage - Output 2 :
12V
Series :
PCM50 (50W)
Output Connector :
DIN, 5 Pin
Min Input Voltage :
90V
Power (Watts) :
59W
Current - Output 1 :
5A
Max Input Voltage :
264V
Current - Output (Max) :
5A 2A 800mA
Min Input Voltage (AC) :
5V
Output Current :
5A
Nominal Output Voltage :
-12V
Current - Output 2 :
2A
Size / Dimension :
5.75Lx2.99W x 1.69 H 146.0mmx76.0mmx43.0mm
Output Power :
42W
Max Output Power :
42W
Voltage - Input :
90V~264VAC
Voltage - Output 3 :
Operating Temperature :
0°C~70°C
Voltage - Output :
5V 12V -12V
Number of Outputs :
3
Current - Output 3 :
800mA
Input Type :
Cord (Sold Separately)
REACH SVHC :
No SVHC
Factory Lead Time :
19 Weeks
Max Input Voltage (AC) :
264V
Efficiency :
75%
Mount :
Plug-In
Voltage - Output 1 :
5V