PCM50UT03
Mfr.Part #
PCM50UT03
Description
AC/DC DSKTP ADPT 5V/12V/-5V 53W
Product Category :
Max Input Voltage (AC) :
264V
Voltage - Output :
5V 12V -5V
Power Rating :
50W
Factory Lead Time :
19 Weeks
Max Output Power :
42W
Power (Watts) :
53W
Max Input Voltage :
264V
Input Connector :
IEC 320-C14
Voltage - Output 2 :
12V
Approval Agency :
CCC
Output Power :
50W
Voltage - Input :
90V~264VAC
Current - Output 2 :
2A
Min Input Voltage :
90V
Current - Output 3 :
800mA
Efficiency :
75%
Operating Temperature :
0°C~70°C
Number of Outputs :
3
Output Current :
5A
Voltage - Output 3 :
-5V
Size / Dimension :
5.75Lx2.99W x 1.69 H 146.0mmx76.0mmx43.0mm
Current - Output (Max) :
5A 2A 800mA
Published :
Series :
PCM50 (50W)
REACH SVHC :
No SVHC
Voltage - Output 1 :
5V
Min Input Voltage (AC) :
90V
Output Connector :
DIN, 5 Pin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Current - Output 1 :
5A