PCIA49-101M-RC
Mfr.Part #
PCIA49-101M-RC
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Description
100uH +/-20% Shielded Power Chip
Stock
10
In Stock :
10
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Supplier Device Package :
1616
Ratings :
Current Rating (Amps) :
450 mA
Shielding :
Shielded
DC Resistance (DCR) :
1.15Ohm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
100 µH
Material - Core :
Package / Case :
1616 (4040 Metric)
Current - Saturation (Isat) :
600mA
Datasheets
PCIA49-101M-RC
Allied Components International PCIA49-101M-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD