PCF14JT68R0
Mfr.Part #
PCF14JT68R0
Description
RES 68 OHM 5% 1/4W PANASERT
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Diameter :
2.3mm
Power Rating :
250mW
Resistance :
68Ohm
Tubular
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Tolerance :
±5%
Working Voltage :
350V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
20 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
PCF14JT68R0
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT68R0
Through Hole FIXED RESISTOR, 68Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,