PCF14JT4M30
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PCF14JT4M30
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
Axial, Radial Bend
Datasheet
Download
Description
RES 4.3M OHM 5% 1/4W PANASERT
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Diameter :
2.3mm
Working Voltage :
350V
Composition :
Carbon Film
Package / Case :
Axial, Radial Bend
Max Power Dissipation :
250mW
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±5%
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
HTS Code :
Lead Free :
Lead Free
Construction :
Tubular
Additional Feature :
FLAME PROOF
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Series :
CF
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
4.3mOhm
Terminal Shape :
Wire
Pbfree Code :
yes
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Datasheets
PCF14JT4M30
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT4M30
Through Hole FIXED RESISTOR, 4.3MOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,