PCF14JT47R0
Mfr.Part #
PCF14JT47R0
Description
RES 47 OHM 5% 1/4W PANASERT
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
20 Weeks
Published :
Working Voltage :
350V
Power Rating :
250mW
Resistance :
47Ohm
Diameter :
2.3mm
Datasheets
PCF14JT47R0
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT47R0
Through Hole FIXED RESISTOR, 47Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,