PCF14JT430R
Mfr.Part #
PCF14JT430R
Description
RES 430 OHM 5% 1/4W PANASERT
Through Hole Resistors
Published :
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Resistance :
430Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
2.3mm
Working Voltage :
350V
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
PCF14JT430R
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT430R
Through Hole FIXED RESISTOR, 430Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,