PCF14JT3M90
Mfr.Part #
PCF14JT3M90
Description
RES 3.9M OHM 5% 1/4W PANASERT
Max Power Dissipation :
250mW
Working Voltage :
350V
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
3.9MOhm
Diameter :
2.3mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Datasheets
PCF14JT3M90
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT3M90
Through Hole FIXED RESISTOR, 3.9MOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,