PCF14JT39K0
Mfr.Part #
PCF14JT39K0
Description
RES 39K OHM 5% 1/4W PANASERT
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Working Voltage :
350V
Diameter :
2.3mm
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
39kohm
Tolerance :
±5%
Datasheets
PCF14JT39K0
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT39K0
Through Hole FIXED RESISTOR, 39kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,