PCD-40-500B
Mfr.Part #
PCD-40-500B
Description
LED DRVR CC AC/DC 45-80V 500MA
Max Input Current :
350mA
Voltage - Isolation :
3.75kV
Operating Temperature :
-30°C~50°C
Height :
31.5mm
Voltage - Input (Min) :
180VAC
1
Feature :
OTP, SCP
Output Power :
40W
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Voltage - Output :
45V~80V
Mount :
Screw
Size / Dimension :
5.04Lx2.36W x 1.24 H 128.0mmx60.0mmx31.5mm
Max Output Power :
40W
Current - Output 1 :
500mA
Voltage - Output 1 :
80V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Topology :
AC DC Converter
Output Current :
500mA
Voltage - Rated :
295V
Efficiency :
87%
Series :
PCD-40 (40W)