PCD-40-350B
Mfr.Part #
PCD-40-350B
Description
LED DRVR CC AC/DC 70-108V 350MA
Stock
7
In Stock :
7
Max Input Current :
350mA
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Voltage - Rated :
295V
Voltage - Output :
70V~108V
Voltage - Input (Min) :
180VAC
Height :
31.5mm
Current - Output 1 :
350mA
Topology :
AC DC Converter
Output Power :
37.8W
Power (Watts) :
38W
Voltage - Output 1 :
108V
Efficiency :
87%
Max Output Power :
40.25W
Series :
PCD-40 (40W)
Voltage - Isolation :
3.75kV
Operating Temperature :
-30°C~50°C
Output Current :
350mA
Size / Dimension :
5.04Lx2.36W x 1.24 H 128.0mmx60.0mmx31.5mm