PCD-25-350A
Mfr.Part #
PCD-25-350A
Manufacturer
LED Lighting Inc.
Description
CONSTANT CURRENT POWER SUPPLY 35
Stock
9
In Stock :
9
Manufacturer :
LED Lighting Inc.
Product Category :
RoHS-compliant :
yes
Termination Style :
Wire Leads
Content :
1pc(s)
Package :
Box
Voltage - Input (Max) :
230VAC
Current - Output (Max) :
350mA
Efficiency :
Size / Dimension :
3.30 L x 2.24 W x 1.16 H (83.8mm x 56.9mm x 29.5mm)
Type :
M22-WRS/K11
Recess diameter :
22mm
Voltage - Input (Min) :
115VAC
Voltage - Output :
40 ~ 58V
Number of Outputs :
1
Standard Number :
Dimming :
Triac
Ratings :
IP42
Operating Temperature :
-30°C ~ 60°C (With Derating)
Power (Watts) :
20.3 W