PC28F128P33T85A
Mfr.Part #
PC28F128P33T85A
Manufacturer
Micron Technology
Manufacturer :
Micron Technology
Product Category :
Memory
Max Operating Temperature :
85°C
Write Cycle Time - Word, Page :
85ns
Density :
128 Mb
Address Bus Width :
23b
Access Time :
85ns
Base Part Number :
28F128P33
Surface Mount
Supplier Device Package :
64-EasyBGA (8x10)
Series :
StrataFlash™
Voltage - Supply :
2.3V~3.6V
Max Supply Voltage :
3.6V
Parallel, Serial
Min Supply Voltage :
2.3V
Nominal Supply Current :
28mA
Voltage :
2.3V
Min Operating Temperature :
-40°C
Published :
Clock Frequency :
52MHz
Memory Size :
128Mb 8M x 16
Operating Temperature :
-40°C~85°C TC
Datasheets
PC28F128P33T85A
Introducing Memory Micron Technology PC28F128P33T85A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:64-TBGA, Base Part Number:28F128P33, Mounting Type:Surface Mount, Number of Pins:64, Voltage:2.3V, Operating Temperature:-40°C~85°C TC, PC28F128P33T85A pinout, PC28F128P33T85A datasheet PDF, PC28F128P33T85A amp .Beyond Memory Micron Technology PC28F128P33T85A ,we also offer AT25SF081B-SSHB-T, AT25SF041B-SSHB-T, AT25SF041B-SHB-T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.